Uncategorized

Halo! Obudź się wreszcie!

By 8 września 2020 marzec 1st, 2021 Bez komentarzy

Podziel się!

Czy zdajesz sobie sprawę, że wszystko co do tej pory zdarzyło się w Twoim życiu nie jest przypadkowe?

Twoje wzloty i upadki, wygrane i porażki, Twoje życie zawodowe i kariera, Twoje zdrowie, Twoje życie miłosne, Twoje nawyki, zachowanie, myślenie, podejmowane decyzje – wszystko co do tej pory zdarzyło się w Twoim życiu jest odzwierciedleniem tego jak Ty tak naprawdę czujesz się w środku. Brzmi niewiarygodnie? Nic bardziej mylnego.

Twoje życie jest dokładnie takie, jakie Ty je postrzegasz. To co odczuwasz ma ogromny wpływ na to, co dzieje się w Tobie i w Twoim otoczeniu. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo.
Nawet to, że czytasz ten artykuł, że trafiłeś na moją reklamę, osobę czy stronę nie jest przypadkiem. Coś Cię do mnie przyciągnęło, zastanów się co? Czy czegoś potrzebujesz, coś chcesz zmienić lub po prostu jesteś szczęśliwy i nadajemy na tych samych falach.
Zajęło mi to kilka lat, ale obecnie nie mam żadnych wątpliwości, że nic w moim i Twoim życiu, jest przypadkowe. Dlaczego tak długo? Bo pewnie podobnie jak Ty teraz, sam to nie wierzyłem.
Widzisz, większość ludzi szuka szczęścia gdzieś na zewnątrz. Ciągle poszukuje czegoś, co tak naprawdę znajduje się bardzo blisko – u nas w sercu. Jeżeli wierzysz w Boga, to zaufaj mi proszę teraz, nie znajdziesz go w niebiosach lub w kościele, znajdziesz go właśnie w swoim sercu. Twoje serce i umysł są kluczem do Twojego szczęścia i spełnienia.

Co powiesz na to, jak powiem Tobie teraz, że masz w sobie niesamowita moc, nieskończoną energie, której nawet nie potrafisz wykorzystać. Dlaczego? Ponieważ nie jesteś świadom, że ją posiadasz. Nie zdajesz sobie sprawy z tego, na co Cię stać.
Wyobraź sobie jak wielką posiadasz moc, jeżeli możesz kreować sam swoje życie, a nawet to, wszystko co się dookoła dzieje. Możesz też wpływać na inne osoby. Hmm… daje do myślenia prawda?

Ale zaraz zaraz… tytuł tego artykułu brzmi ‘Obudź się!

Z czego masz się obudzić?
Masz się obudzić z wirtualnej rzeczywistości, która codziennie tworzy dla ciebie ktoś inny. Inni kierują Twoim życiem, wpływają na Ciebie, manipulują Tobą.

Co? Jak to jest możliwe?
A tak, że nasz umysł jest jak dysk twardy z możliwością nagrywania i odtwarzania. Tak jak pisałem już w moich kilku książkach zaraz po urodzeniu wgrywany nam jest program, który później odtwarzamy na automacie nie zdając sobie z tego sprawy. Nikt się nie rodzi chrześcijaninem, muzułmanem czy buddystą. Programuje nas otoczenie, w którym się znajdujemy.
My jesteśmy odpowiedzialni za wychowanie naszych dzieci, tak jak nasi rodzice byli odpowiedzialni za nasze wychowanie i nauczenie nas wszystkich zasad życiowych, które znali. Reszty uczymy się w życiu codziennym.
Program telewizyjny jak sama nazwa wskazuje jest programem, który Ty codziennie rejestrujesz. Reklamy, media socjalne, bilbordy, filmy, muzyka, towarzystwo w jakim się obracasz – wszystko to kształtuje Twoją osobę –myśli, decyzje, zachowanie, a co za tym idzie twoje życie.
Musisz uważać nie tylko na to co myślisz, odczuwasz, mówisz . Musisz również zwracać uwagę, na to czego słuchasz, co oglądasz i  z kim przebywasz.

Spójrz na swoje życie, zastanów się czy nie jest odzwierciedleniem tego wszystkiego, o czym wspomniałem wyżej – od Twoich myśli, przez odczucia, na decyzjach kończąc.
Masz w sobie niesamowita moc, naucz się ja wykorzystać. Codziennie jest nowy dzień i od Ciebie zależy jak on będzie wyglądał. Nie pozwól komuś innemu kierować swoim życiem, obudź się, spójrz na rzeczywistość. Bądź Panem swojego losu. Życie masz jedno i przeżyj je, tak jak tego chcesz Ty, a nie inni.
Zadaj sobie pytanie – czy jesteś szczęśliwy? Jeżeli nie, to teraz możesz coś z tym zrobić. Twoje życie jest w Twoich rękach, a raczej w Twoim sercu i umyśle. Jeżeli chcesz coś zmienić, przestań oglądać telewizje, zastanów się, ile czasu spędzasz z głową w telefonie i pomyśl jaki wpływ mają na Ciebie ludzie, z którymi przebywasz na co dzień. Jeżeli jesteś chory, to rozważ, dlaczego? Przeanalizuj jak możesz dbać o własne ciało, aby polepszyć sobie zdrowie i samopoczucie.

Pobierz bezpłatny e-book!

Tylko teraz BEZPŁATNIE!
Wstęp do PROJEKTU SUKCES

Praca nad swoim ciałem i umysłem oraz postępowanie zgodne z zasadami procentują – życie nabiera sensu, staje się pełne, ciekawe i wartościowe.

Podaj swój e-mail a wyślemy Ci e-book!

Na szczęście coraz więcej osób się budzi, coraz mniej osób myśli ze jestem zwariowany. Jeszcze 10 lat temu jak tego uczyłem moich klientów, rzadko kto mi wierzył. Obecnie jest odwrotnie, rzadko kto nie wierzy. Nic jednak nie przyszło mi łatwo. 15 lat temu leżałem na kanapie, zajadałem się słodyczami, paliłem trawkę i oglądałem telewizje. Załamany, zdemotywowany, schorowany, bez celu, pasji i entuzjazmu. Nie byłem świadomy tego, że to ja wykreowałem sobie takie życie. Pochłonął mnie konsumpcjonizm. Nie wiedziałem, że w moją głowę wgrywany jest program przez ciągłe siedzenie przed telewizorem. Ale cóż, taki jest świat. Rządzi konformizm, a masami łatwiej rządzić. Ludzie lubią mieć innych pod kontrolą. Lubią też iść na łatwiznę.

Pewnego dnia powiedziałem: stop! Byłem na dnie. I dopiero kiedy go dotknąłem, obudziłem się. Być może, gdybym nie upadł tak nisko, nigdy bym nie stanął na nogi, tylko dalej tkwił w bezsensownej egzystencji. Na szczęście małymi krokami podnosiłem się, zadbałem o swoje zdrowie, pasje, życie miłosne i zawodowe. Pomimo tego, że osiągnąłem już mnóstwo rzeczy, które sobie założyłem, to cały czas staram się myśleć nad tym co robię, co mowie, jak się zachowuje, jak podchodzę do sytuacji. Jeżeli jestem w stresie to zastanawiam się dlaczego i czy to jest mi potrzebne. Jeżeli coś lub ktoś ma negatywny wpływ na mnie to mówię o tym i dedukuje jak mogę to odwrócić, zmienić. Nie ma sytuacji bez wyjścia.

Tak ciężko w dzisiejszych czasach zadbać o spokojny umysł. Jak to zrobić? Jak wejść w głębie siebie i osiągnąć spokój? Medytacja? Powiesz, że to jakieś głupoty dla szamanów i mnichów.
Pomyślisz, że medytacja nie jest dla Ciebie. Jednak czy stres, smutki, depresja, negatywne myśli i zmartwienia są? A właśnie dzięki medytacji możesz nad nimi pracować.

Medytacja to właśnie praca nad swoim umysłem. Kiedy ostatni raz przestałeś myśleć? Nie mam na myśli robienia czegoś, co chwilowo dało Ci ukojenie, zapomnienie, a o prawdziwym uspokojeniu umysłu. Na spojrzenie na swoje ciało i umysł od wewnątrz. Medytacja uczy mnie pracy nad sobą, uczy mnie spokoju, wdzięczności. Medytacja to taki prysznic dla umysłu. To miłość, wdzięczność, szczęście i radość takie powinny znajdować się w Twoim sercu I kierować Twoim życiem codziennie.

Dobra, koniec tego dobrego. Więcej na te tematy piszę w moich książkach. Staram się, aby na moich doświadczeniach, nauczyć Was zasad życia. Tych, które powinniśmy poznać już w szkole.

Wasz Przyjaciel,
Patryk Jankowski

Podziel się!

Zostaw komentarz